Slovenka 2

O projekte

Areál bývalej SLOVENKY v Banskej Bystrici je čarovné a dôležité miesto v srdci Banskej Bystrice, ktorý už roky čaká na svoj nový príbeh. Územie v susedstve Strieborného námestia a historického centra, kde sú všetky dôležité mestské a kultúrne inštitúcie v pešom dosahu, je dnes viac dopravným uzlom než hlavným spoločenským priestorom mesta. A práve to chce projekt SLOVENKA2 zmeniť.

Ukážka bytov

Na ploche viac ako 4 hektáre vytvoríme v najbližších rokoch prostredie, ktoré podporuje komunitný a rodinný spôsob života. V niekoľkých etapách tu postupne vznikne ucelená mestská štvrť SLOVENKA2 s jednotným architektonickým dizajnom, v ktorej bude zastúpené bývanie aj priestory na prácu, nákupy a voľný čas. Nové kultúrno-spoločenské centrum sa stane miestom dôležitých udalostí v živote Banskobystričanov.

Sme presvedčení, že domov nie je ohraničený iba výmerou bytu, ale vytvára ho aj prostredie okolo. Preto chceme, aby vysoká kvalita a komfort presahovali hranice bytov a siahali až do verejného priestoru mesta. SLOVENKA2 premení aj Strieborné námestie a vráti ho späť ľuďom. Z tranzitného priestoru sa zmení na živé centrum spoločenského diania a zároveň atraktívnu vstupnú bránu do novej štvrte. Banskú Bystricu vidíme ako zelené mesto, čo chceme v našom projekte ešte podčiarknuť. Celú štvrť preto prepoja komunitné záhrady a vnútrobloky. Riečka Bystrica dostane vynovené nábrežie a opäť sa stane súčasťou života mesta.

Nechajte nám
na seba kontakt a majte všetky informácie o projekte ako prví.

*Záujemcov budeme kontaktovať s ponukami podľa poradia ako boli zaregistrovaní.

Ďakujeme

za Váš záujem o kúpu bytuzriadenie obchodnej prevádzkyprenájom kancelárií vo vznikajúcej štvrti SLOVENKA2 v srdci Banskej Bystrice.

S priateľským pozdravom.

Tím Arkon